logo UE
Strona główna/O Firmie/Infrastruktura/Oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnia Ścieków Komunalnych „PÓŁNOC”

  • Piekary Śląskie, ul. Śląska

Oczyszczalnia ta pracuje w technologii oczyszczania ścieków metodą nisko obciążonego osadu czynnego z usuwaniem związków węgla azotu, fosforu na drodze biologicznej z wydzieloną komorą stabilizacji tlenowej osadu. Komory osadu czynnego zaprojektowano w układzie trójfazowgo oczyszczenia ścieków, tj. w komorze defosfatacji następuje uwalnianie fosforu, następnie w komorach denitryfikacji następuje usuwanie azotu oraz znaczna część związków węglowych. Pozostała część związków węglowych usuwana jest w trzeciej fazie oczyszczania ścieków w komorach tlenowych.

Oczyszczalnia Ścieków Komunalnych „POŁUDNIE”

  • Piekary Śląskie, ul. Przyjaźni

Oczyszczalnia ścieków „Południe” jest oczyszczalnią mechaniczno-biologiczną pracującą w oparciu o nisko obciążony osad czynny złożoną z dwóch ciągów oczyszczania oraz z wydzieloną komorą stabilizacji tlenowej. Każdy ciąg technologiczny składa się z komory osadu czynnego posiadającą możliwość podzielenia jej na komory denitryfikacji i nitryfikacji, w której następuje usuwanie związków węglowych na drodze biologicznej, oraz dwóch osadników wtórnych pionowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami od roku 2016 Oczyszczalnia „ Południe”
będzie działała jako oczyszczalnia o podwyższonym usuwaniu biogenów. Komora osadu czynnego podzielona zostanie komory denitryfikacji i nitryfikacji, w których będzie następowało usuwanie azotu na drodze biologicznej, natomiast fosfor strącany będzie chemiczne przy pomocy koagulantu.

do góry
Awaria na ul. Powstańców Warszawskich została już usunięta. Z powodu awarii wodociągowej na ul. Powstańców Warszawskich 7 wystąpi brak wody w dniu 31.07.2021r. od godziny 8:00 do godziny 14:00 obejmując następujące numery: ul. Powstańców Warszawskich 2, 2a, 3, 5, 7 i ul. Wyszyńskiego 26 a. Za utrudnienia przepraszamy. Uruchomiliśmy ponownie punkt kasowy w siedzibie Spółki • Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 • Biuro Obsługi Klienta pozostaje niedostępne dla interesantów • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 są do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).