logo UE
Strona główna/Aktualności/Scenariusz dla aktywnych

Scenariusz dla aktywnych

17 Marca 2022

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. W tym roku motywem przewodnim są wody podziemne. Polska Akcja Humanitarna przygotowała grę terenową, która pozwala uczestnikom doświadczyć na przykładzie tematyki wodno-sanitarnej, jak sprawne działanie wielu grup społecznych może zmniejszyć problem dostępu do wody na świecie.

Grający nabywają świadomość, że nie ma jednowymiarowych sytuacji i każdy ma własną perspektywę. To samo wydarzenie, sytuacja czy obraz może być różnie postrzegana przez różne grupy, które mają różne doświadczenia, umiejętności i wiedzę.

Uczestnicy poznają jak woda zmienia jakość życia. Dowiadują się, że brak dostępu do niej generuje wiele innych barier (takich jak dostęp do żywności czy edukacji). Zdobywają też wiedzę dotyczącą działań pomocy humanitarnej w kontekście wodnym. Znają różne sposoby dostarczania i pozyskiwania wody.

Gra terenowa adresowana jest do uczniów w wieku 13-18 lat, a czas potrzebny na jej przeprowadzenie to 2,5 do 3 godz. Warsztat przeznaczony jest dla grupy 25 osobowej, która powinna zostać podzielona na 5 zespołów złożonych z 5 osób (można zmniejszyć liczbę osób w zespołach do min. 3 osób w zespole.

Dokładny scenariusz dostępny jest poniżej. Zachęcamy młodzież i nauczycieli do zorganizowania pouczających zajęć.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2022-03-17 Wodna gra terenowa
ilość pobrań: 824
Wodna gra terenowa 1.24MB zobacz

do góry