logo UE
Strona główna/Aktualności/Dwie inwestycje zakończone

Dwie inwestycje zakończone

7 Marca 2022

Dziś przeprowadzone zostały odbiory końcowe dwóch inwestycji: budowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Damrota na odcinku od ul. Jana Pawła II do Konstytucji 3 Maja i w ul. Bocznej oraz przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Szpitalnej. Przy okazji dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Damrota. Jeszcze w tym roku na ich ulicy ułożone zostaną nowe chodniki.

Zakres robót przy ul. Damrota i Bocznej obejmował budowę sieci wodociągowej i przyłączy wody do budynków. Sieć wodociągowa została wykonana z rur PE w zakresie średnic Ø125mm-63mm, o łącznej długości około 770 m. Wykonanych też zostało 39 przyłączy.  W ramach zadania odtworzona została nawierzchnia jezdni ul. Damrota i Bocznej oraz zjazdów do posesji i bocznych dróg dojazdowych. Nowa nawierzchnia chodników ułożona zostanie jeszcze w tym roku ale będzie to już wykonane w ramach oddzielnej inwestycji. Wartość dotychczas wykonanych robót budowlanych wyniosła ok. 1,3 mln zł netto.

Wartość robót w rejonie ul. Szpitalnej przekroczyła nieco 400 tys. zł netto. Zakres przeprowadzonych prac obejmował budowę sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku od budynku przy ul. Józefa Sowińskiego 9 do placu zabaw przy ul. Szpitalnej, o łącznej długości około 130 m. Kanał sanitarny wykonany został metodą wykopową z rur PVC o średnicy Ø315 mm oraz w technologii bezwykopowej (przewiertem sterowanym) z rur kamionkowych o średnicy Ø315 mm. Realizacja zadania objęła także budowę odcinków kanalizacji sanitarnej do przełączenia istniejących odprowadzeń  z budynków. Po zakończeniu robót teren został przywrócony do stanu pierwotnego.

Place budów pod te inwestycje przekazaliśmy 21 i 22 września ubiegłego roku, a wykonawcą obu był EKOBUD Glinica Sp. z o.o. Sp. K. 

do góry