logo UE
Strona główna/Aktualności/Wiosna (z licznikiem) w ogrodzie

Wiosna (z licznikiem) w ogrodzie

3 Marca 2022

Coraz więcej naszych klientów decyduje się na montaż ogrodowego licznika wody. Podstawową przyczyną jest chęć obniżenia kosztów odprowadzania ścieków. Na tej opłacie można dużo zaoszczędzić, gdyż woda użyta do podlewania ogrodu nie trafia przecież do kanalizacji sanitarnej.

MPWiK w Piekarach Śląskich przyjmuje wnioski klientów ale obecnie ich nie realizuje. Z uwagi na  wzrost zachorowań na COViD-19 i wynikające z niego decyzje o kwarantannie lub izolacji pracowników wstrzymaliśmy do odwołania wszystkie prace w domach klientów. Przedsiębiorstwa wodociągowe są częścią tzw. infrastruktury krytycznej, niezbędnej dla sprawnego funkcjonowania państwa i szczególna dbałość o zdrowie pracowników wynika m.in. z konieczności zagwarantowania naszym klientom nieprzerwanych dostaw wody.

W obecnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej można spodziewać się, że wkrótce prace w domach klientów zostaną wznowione, a wnioski o montaż ogrodowego licznika wody zostaną zrealizowane w kolejności zgłoszeń. Wszyscy, którzy takie wnioski złożyli z pewnością będą już w tym sezonie taniej podlewać swoje rabatki. Liczymy na przyjęcie tej decyzji ze zrozumieniem ale musimy jeszcze trochę poczekać ze wznowieniem prac. 

Przy okazji informujemy, że liczniki ogrodowe w Piekarach Śląskich są wyposażone w tzw. nakładki służące do zdalnego odczytu wskazań licznika, identycznie jak w przypadku liczników głównych. Montaż liczników ogrodowych wykonujemy bezpłatnie, gdy warunki techniczne umożliwiają ich bezproblemową zabudowę. W przypadku, gdy  zabudowa  licznika ogrodowego  wymaga wcześniejszej  przebudowy instalacji  wodociągowej, to musi ona zostać wykonana na koszt i staranie wnioskodawcy.

Wzór wniosku jaki należy wypełnić w celu montażu ogrodowego licznika wody dostępny jest za pośrednictwem naszego Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl) lub na stronie internetowej Spółki w zakładce Dokumenty do pobrania.

do góry