logo UE
Strona główna/Aktualności/Podwyżki są uzasadnione

Podwyżki są uzasadnione

6 Kwietnia 2021

Sporządzane przez przedsiębiorstwa wnioski taryfowe opierają się na konkretnych wyliczeniach, które jednoznacznie wykazują, że zwłaszcza w ostatnich dwóch latach, koszty funkcjonowania przedsiębiorstw wod.-kan. mocno wzrosły - zauważa Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, która krytykuje wypowiedzi prezesa Wód Polskich i apeluje do wiceministra infrastruktury o trójstronny dialog.

W piśmie skierowanym do wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka, IGWP zwraca uwagę, że stawki opłat za dostawę wody i odprowadzanie ścieków są opracowywane na podstawie obowiązujących przepisów, a koszty ujęte we wnioskach taryfowych „nie są i nie mogą być kształtowane dowolnie, a wręcz przeciwnie, muszą znajdować podstawę prawną i wynikać z przeprowadzonej rzetelnej kalkulacji”.

Pismo jest odpowiedzią na medialne wypowiedzi prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy, który zarzuca wodociągowcom próby zawyżania stawek opłat za wodę i ścieki.

Z treścią pisma można się zapoznać poniżej.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2021-04-06 Pismo Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" do Min. Marka Gróbarczyka
ilość pobrań: 95
Pismo Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" do Min. Marka Gróbarczyka 607.09KB zobacz

do góry
Awaria na ul. Powstańców Warszawskich została już usunięta. Z powodu awarii wodociągowej na ul. Powstańców Warszawskich 7 wystąpi brak wody w dniu 31.07.2021r. od godziny 8:00 do godziny 14:00 obejmując następujące numery: ul. Powstańców Warszawskich 2, 2a, 3, 5, 7 i ul. Wyszyńskiego 26 a. Za utrudnienia przepraszamy. Uruchomiliśmy ponownie punkt kasowy w siedzibie Spółki • Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 • Biuro Obsługi Klienta pozostaje niedostępne dla interesantów • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 są do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).