logo UE
Strona główna/Aktualności/Podwyżki są uzasadnione

Podwyżki są uzasadnione

6 Kwietnia 2021

Sporządzane przez przedsiębiorstwa wnioski taryfowe opierają się na konkretnych wyliczeniach, które jednoznacznie wykazują, że zwłaszcza w ostatnich dwóch latach, koszty funkcjonowania przedsiębiorstw wod.-kan. mocno wzrosły - zauważa Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, która krytykuje wypowiedzi prezesa Wód Polskich i apeluje do wiceministra infrastruktury o trójstronny dialog.

W piśmie skierowanym do wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka, IGWP zwraca uwagę, że stawki opłat za dostawę wody i odprowadzanie ścieków są opracowywane na podstawie obowiązujących przepisów, a koszty ujęte we wnioskach taryfowych „nie są i nie mogą być kształtowane dowolnie, a wręcz przeciwnie, muszą znajdować podstawę prawną i wynikać z przeprowadzonej rzetelnej kalkulacji”.

Pismo jest odpowiedzią na medialne wypowiedzi prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy, który zarzuca wodociągowcom próby zawyżania stawek opłat za wodę i ścieki.

Z treścią pisma można się zapoznać poniżej.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2021-04-06 Pismo Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" do Min. Marka Gróbarczyka
ilość pobrań: 35
Pismo Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" do Min. Marka Gróbarczyka 607,09KB zobacz

do góry
Do odwołania wstrzymaliśmy wszelkie prace, które wymagają wizyty naszych pracowników u Klientów • Wszystkie zgłoszenia, także montaż wodomierzy ogrodowych, będą realizowane w późniejszym terminie, zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego aż do odwołania nieczynne są kasa w siedzibie Spółki oraz Biuro Obsługi Klienta • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 pozostają do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).