logo UE
Strona główna/Aktualności/Od lipca nowy prezes Izby

Od lipca nowy prezes Izby

6 Kwietnia 2021

Prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Dorota Jakuta podjęła decyzję o skróceniu swojej kadencji i rezygnacji ze stanowiska Prezesa Izby. Od lipca 2021 roku zastąpi ją Krzysztof Dąbrowski.

W związku z decyzją Prezes Doroty Jakuty, która postanowiła przejść na emeryturę, Rada Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” w tajnym głosowaniu przeprowadzonym 24 marca 2021 r., spośród zgłoszonych kandydatów, prezesem Izby wybrała Krzysztofa Dąbrowskiego.

Na zdjęciu Krzysztof Dąbrowski nowy prezes IGWP

Krzysztof Dąbrowski jest inicjatorem Stowarzyszenia Wodociągi Kujaw i Pomorza, w którym do teraz pełni funkcję prezesa zarządu. Z jego inicjatywy zawiązał się także Kujawsko-Pomorski Klaster Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego Rady IGWP. Był jednym z kandydatów w konkursie „Manager Roku 2017 WOD-KAN”, organizowanym przez miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja”.

Do najważniejszych osiągnięć jego kadencji w Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni w Grudziądzu należy modernizacja stacji uzdatniania wody wybudowanej w latach 70-tych, wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie pozyskiwania i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

Krzysztof Dąbrowski stanowisko Prezesa Izby obejmie w lipcu 2021 roku.

do góry
W związku z zaplanowanymi przez GPW S.A. pracami eksploatacyjnymi, we wtorek 20.02, od godz. 9-11 może wystąpić obniżone ciśnienie wody na Osiedlu Awaryjnym w dzielnicy Brzeziny Śląskie. próba