logo UE
Strona główna/Aktualności/Od lipca nowy prezes Izby

Od lipca nowy prezes Izby

6 Kwietnia 2021

Prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Dorota Jakuta podjęła decyzję o skróceniu swojej kadencji i rezygnacji ze stanowiska Prezesa Izby. Od lipca 2021 roku zastąpi ją Krzysztof Dąbrowski.

W związku z decyzją Prezes Doroty Jakuty, która postanowiła przejść na emeryturę, Rada Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” w tajnym głosowaniu przeprowadzonym 24 marca 2021 r., spośród zgłoszonych kandydatów, prezesem Izby wybrała Krzysztofa Dąbrowskiego.

Na zdjęciu Krzysztof Dąbrowski nowy prezes IGWP

Krzysztof Dąbrowski jest inicjatorem Stowarzyszenia Wodociągi Kujaw i Pomorza, w którym do teraz pełni funkcję prezesa zarządu. Z jego inicjatywy zawiązał się także Kujawsko-Pomorski Klaster Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego Rady IGWP. Był jednym z kandydatów w konkursie „Manager Roku 2017 WOD-KAN”, organizowanym przez miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja”.

Do najważniejszych osiągnięć jego kadencji w Miejskich Wodociągach i Oczyszczalni w Grudziądzu należy modernizacja stacji uzdatniania wody wybudowanej w latach 70-tych, wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie pozyskiwania i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

Krzysztof Dąbrowski stanowisko Prezesa Izby obejmie w lipcu 2021 roku.

do góry
Awaria na ul. Powstańców Warszawskich została już usunięta. Z powodu awarii wodociągowej na ul. Powstańców Warszawskich 7 wystąpi brak wody w dniu 31.07.2021r. od godziny 8:00 do godziny 14:00 obejmując następujące numery: ul. Powstańców Warszawskich 2, 2a, 3, 5, 7 i ul. Wyszyńskiego 26 a. Za utrudnienia przepraszamy. Uruchomiliśmy ponownie punkt kasowy w siedzibie Spółki • Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 • Biuro Obsługi Klienta pozostaje niedostępne dla interesantów • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 są do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).