logo UE
Strona główna/Aktualności/Instalacja fotowoltaiczna już gotowa

Instalacja fotowoltaiczna już gotowa

7 Sierpnia 2020

W piątek, 7 sierpnia nastąpił odbiór prac przy instalacji fotowoltaicznej na terenie Oczyszczalni Ścieków „Południe”. Teraz pozostaje już tylko wpięcie jej do sieci energetycznej.

Moc instalacji wyniesie 49,64 kWp (obecna moc przyłączeniowa to 170 kW) i pozwoli na zaspokojenie ok. 10 proc. potrzeb energetycznych oczyszczalni "Południe". Koszt realizowanej inwestycji to ok. 227 tys. zł.

Instalacja zamontowana została na specjalnej konstrukcji stalowej oraz na dachu jednego z budynków oczyszczalni. Prace wykonywali pracownicy firmy Polska Energia Sp.z o.o. Sp.k. z Andrychowa, wg projektu opracowanego przez firmę PIRE Projekty i Roboty Elektryczne Paweł Płonka z siedzibą w Nowej Wsi. Prace rozpoczęły się w poniedziałek, 27 lipca i według zamówienia mogły trać aż do połowy września. Widać więc, że wykonane zostały znacznie przed terminem.

Oczyszczalnia Południe - fotowoltaika

Od 27 lipca do 7 sierpnia na terenie Oczyszczalni Ścieków „Południe” przy ul. Przyjaźni w Piekarach Śląskich trwały prace przy budowie instalacji fotowoltaicznej.

Moc instalacji wyniesie 49,64 kWp (obecna moc przyłączeniowa to 170 kW) i pozwoli na zaspokojenie ok. 10 proc. potrzeb energetycznych Oczyszczalni Ścieków „Południe”. Koszt realizowanej inwestycji to ok. 227 tys. zł.

Prace wykonała firma Polska Energia Sp.z o.o. Sp.k. z Andrychowa.

do góry
Awaria na ul. Powstańców Warszawskich została już usunięta. Z powodu awarii wodociągowej na ul. Powstańców Warszawskich 7 wystąpi brak wody w dniu 31.07.2021r. od godziny 8:00 do godziny 14:00 obejmując następujące numery: ul. Powstańców Warszawskich 2, 2a, 3, 5, 7 i ul. Wyszyńskiego 26 a. Za utrudnienia przepraszamy. Uruchomiliśmy ponownie punkt kasowy w siedzibie Spółki • Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 • Biuro Obsługi Klienta pozostaje niedostępne dla interesantów • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 są do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).