logo UE
Strona główna/Aktualności/Skok ciśnienia przyczyną zmętnienia wody

Skok ciśnienia przyczyną zmętnienia wody

17 Czerwca 2021

W wyniku wahań ciśnienia wody w rejonie Murcek (Katowice), na magistrali należącej do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A., nastąpiło zmętnienie wody w sieci wodociągowej na terenie dzielnicy Piekar Śląskich, Dąbrówki Wielkiej.

Dyspozytor MPWiK w Piekarach Śląskich, zaalarmowany przez mieszkańców, niezwłocznie poinformował o zdarzeniu swojego odpowiednika, dyspozytora GPW. Pracownicy MPWiK prowadzą już działania polegające na zmianie kierunku zasilania dzielnicy w wodę oraz płukaniu sieci w rejonie ul. Przyjaźni 240 i 241. Po ulicach dzielnicy jeździ nasz beczkowóz, który w czasie usuwania awarii będzie dostarczał mieszkańcom czystą wodę.

Własną ekipę, która ma czyścić magistralę wodną w okolicy ul. Sikorskiego w Dąbrówce Wielkiej, oddelegowało też GPW S.A.

Informacja będzie aktualizowana.

do góry
Awaria na ul. Powstańców Warszawskich została już usunięta. Z powodu awarii wodociągowej na ul. Powstańców Warszawskich 7 wystąpi brak wody w dniu 31.07.2021r. od godziny 8:00 do godziny 14:00 obejmując następujące numery: ul. Powstańców Warszawskich 2, 2a, 3, 5, 7 i ul. Wyszyńskiego 26 a. Za utrudnienia przepraszamy. Uruchomiliśmy ponownie punkt kasowy w siedzibie Spółki • Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 • Biuro Obsługi Klienta pozostaje niedostępne dla interesantów • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 są do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).