logo UE
Strona główna/Aktualności/Samorządy protestują

Samorządy protestują

19 Kwietnia 2021

Kilkudziesięciu samorządowców głośno sprzeciwia się planom Ministerstwa Infrastruktury odnośnie ujednolicania stawek za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.

Ministerstwo chciało by w ten sposób wyeliminować sytuacje, w których występuje niewspółmierna różnica w wysokości taryf w gminach. Zdaniem samprządpwców takie rozwiązanie jest niesprawiedliwe niesprawiedliwe, gdyż prowadzi do sytuacji, w której mieszkańcy jednej gminy ponoszą koszty za mieszkańców innej. 

Stowarzyszenie „Tak! Samorządy dla Polski” oraz „Ruch Wspólna Polska” w przyjętym stanowisku wyraziły zdecydowany sprzeciw wobec propozycji Ministerstwa Infrastruktury dotyczącej ujednolicanie stawek za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.

Podpisani pod nim 43 samorządowcy stanowczo sprzeciwiają się działaniom ujednolicającym stawki opłat za wodę i ścieki.

"Jest to społecznie nieakceptowalne i byłoby niesprawiedliwym przywilejem jednej grupy odbiorców kosztem innych, mogłoby doprowadzić do wzrostu cen usług, a zatem ostatecznie wpłynąć bezpośrednio na budżety mieszkańców gminy" - argumentują samorządowcy.

Poniżej prezentujemy treść stanowiska. 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2021-04-19 Stanowisko Stowarzyszenia Tak! Samorządy dla Polski
ilość pobrań: 70
Stanowisko Stowarzyszenia Tak! Samorządy dla Polski 508.34KB zobacz

do góry
Awaria na ul. Powstańców Warszawskich została już usunięta. Z powodu awarii wodociągowej na ul. Powstańców Warszawskich 7 wystąpi brak wody w dniu 31.07.2021r. od godziny 8:00 do godziny 14:00 obejmując następujące numery: ul. Powstańców Warszawskich 2, 2a, 3, 5, 7 i ul. Wyszyńskiego 26 a. Za utrudnienia przepraszamy. Uruchomiliśmy ponownie punkt kasowy w siedzibie Spółki • Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 • Biuro Obsługi Klienta pozostaje niedostępne dla interesantów • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 są do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).