logo UE
Strona główna/Aktualności/Remontujemy pompownię ścieków

Remontujemy pompownię ścieków

5 Maja 2022

Zgodnie z planem do końca miesiąca ma być zakończony generalny remont pompowni ścieków przy ul. Brzechwy w Piekarach Śląskich.

Po latach użytkowania nawet betonowe ściany budynku uległy korozji i kruszą się. Prace, prowadzone przez zewnętrznego wykonawcę polegają na oczyszczeniu ścian wewnętrznych i nałożeniu warstw renowacyjnych, odpornych na trudne warunki występujące we wnętrzu pompowni. Następnie zamontowana zostanie nowa armatura i osprzęt pompowni. Armatura zostanie też wymieniona w sąsiadującej z pompownią komorze zasuw.

Pompownia przy ul. Brzechwy wykorzystywana jest do pompowania ścieków z dzielnicy Kamień do kolejnej pompowni przy ul. Czołgistów, z której ścieki tłoczone są już bezpośrednio do Oczyszczalni Północ przy ul. Śląskiej. Ten proces nie może być przerwany dlatego, na czas remontu i wyłączenia pompowni z eksploatacji, wykonawca musi wykonać i uruchomić pompownię zastępczą.

Na terenie Piekar Śląskich działa ok. 30 pompowni MPWiK. Remont przy ul. Brzechwy będzie kosztować ok. 350 tys. zł netto i na ten rok nie są przewidziane remonty kolejnych pompowni.

do góry