logo UE
Strona główna/Aktualności/Ostatnia droga Janusza Dulika

Ostatnia droga Janusza Dulika

22 Marca 2022
We wtorek, 22 marca w Kościele Parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku odbyło się nabożeństwo żałobne za Śp. Janusza Dulika.
W uroczystości oprócz pogrążonej w smutku rodzinie uczestniczyło liczne grono przyjaciół i znajomych, byli współpracownicy, a także wiele delegacji okolicznych przedsiębiorstw i instytucji. Miasto Piekary Śląskie i piekarski MPWiK wystawiły poczty honorowe.
Kościół nie pomieścił wszystkich, którzy przyszli pożegnać zmarłego. Wiązanki kwiatów utworzyły kwietny dywan biegnący od wejścia do kościoła do samego ołtarza.
Śp. Janusz Dulik (ur. 11.04.1952 roku w Dobieszowicach, zm. 18.03.2022 r. w Bytomiu) był pierwszym Prezesem Zarządu, utworzonego 1 sierpnia 1995 roku, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Za jego rządów Spółka nabrała obecnego kształtu, przeprowadzone zostały największe inwestycje w sieć wodociągową i powstały nowoczesne oczyszczalnie ścieków, a dyrekcja przeniosła się do obecnej siedziby przy ul. Roździeńskiego 38. Piekarskimi wodociągami zarządzał do 29 stycznia 2018 roku, dnia przejścia na emeryturę.
Śp. Janusz Dulik był wielokrotnie odznaczany w tym: Złotym i Srebrnym Krzyżami Zasługi, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę (pierwszego stopnia), Złotą Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. W 2015 roku (w pierwszej edycji konkursu) został Menadżerem Roku w Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Rok później został uhonorowany Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.
Po mszy świętej kondukt żałobny przejechał na Cmentarz Komunalny w Rogoźniku gdzie odbyła się uroczystość pogrzebowa.
do góry