logo UE
Strona główna/Aktualności/Marcin Jarzyński nowy dyrektorem Wód Polskich w Gliwicach

Marcin Jarzyński nowy dyrektorem Wód Polskich w Gliwicach

22 Lutego 2024

21 lutego 2024r. decyzją Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Joanny Kopczyńskiej, na stanowisko Dyrektora PGW WP Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach został powołany Marcin Jarzyński.

Nowy Dyrektor Wód Polskich w Gliwicach jest wieloletnim pracownikiem gospodarki wodnej. W strukturach RZGW w Gliwicach rozpoczął pracę w 2016 r., jako specjalista ds. realizacji zadań inwestycyjnych. Kolejno od 2018 r. kierował pracą Działu Inwestycji w Zarządzie Zlewni Wód Polskich w Gliwicach. W tym czasie był także starszym inspektorem BHP i PPOŻ w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Od 2019 r. do 2021 r. realizował obowiązki Zastępcy Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą. Z końcem  tego samego roku został pełniącym obowiązki Dyrektora RZGW w Gliwicach, które wykonywał do stycznia 2022 r. Od tego czasu do momentu powołania na stanowisko Dyrektora Wód Polskich RZGW w Gliwicach pracował jako zastępca Dyrektora RZGW w Gliwicach ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą.

Doświadczenie zawodowe M. Jarzyńskiego potwierdzają uprawnienia budowlane bez ograniczeń do nadzorowania wykonywania robót budowlanych w branży hydrotechnicznej (Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa), dyplom studiów MBA) oraz studia podyplomowe Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Marcin Jarzyński ukończył studia doktoranckie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki. Jest także absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, gdzie na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska i ukończył kierunek Inżynieria Środowiska ze specjalnością: Ochrona Wód i Geotechnika Środowiska. Z tytułem technika ochrony środowiska o specjalności uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków, ukończył także technikum Ochrony Środowiska w Zespole Szkół Hutniczych w Koninie.

W przebiegu dotychczasowej kariery zawodowej m.in. kompleksowo zarządzał projektami inwestycyjnymi, koordynował pracę zespołu pracowników. Jako menager realizował wachlarz interdyscyplinarnych zadań kooperując z podmiotami wszystkich sektorów rynku (NGO, sektor publiczny, prywatny). Ostatnio zaangażowany w projekty inwestycyjne o łącznej wartości ponad 3 mld PLN.

Informacja i foto: PGW WP RZGW w Gliwicach

do góry