logo UE
Strona główna/Aktualności/Joanna Kopczyńska nową szefową Wód Polskich

Joanna Kopczyńska nową szefową Wód Polskich

11 Stycznia 2024

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak powołał Joannę Kopczyńską na stanowisko prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - poinformował w czwartek w komunikacie resort infrastruktury.
 
Joanna Kopczyńska zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Wosia, który był prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie od 31 sierpnia 2022 r.

"Minister infrastruktury Dariusz Klimczak, z dniem 11 stycznia 2024 roku, powołał Joannę Kopczyńską na stanowisko Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie" - poinformowało MI w komunikacie.

Jak przekazał resort, Joanna Kopczyńska od stycznia 2021 r. pracowała na stanowisku zastępcy dyrektora ds. Państwowej Służby Bezpieczeństwa Budowli Piętrzących w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowym Instytucie Badawczym. Wcześniej była m.in. przewodniczącą Polskiej Delegacji do Komisji Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku (HELCOM) oraz przewodniczącą Międzynarodowej Komisji Ochrony Odry przed Zanieczyszczeniami.

Pełniła również funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz dyrektora Departamentu Gospodarki Wodnej w Ministerstwie Środowiska. Była też zastępcą Prezesa Wód Polskich ds. Zarządzania Środowiskiem Wodnym. Od kilku lat jest członkiem Rady Naukowej IMGW-PIB.

Kopczyńska jest absolwentką Uniwersytetu im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie. W 2023 r. na Uniwersytecie Gdańskim uzyskała stopień naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jest od 1 stycznia 2018 roku głównym podmiotem odpowiedzialnym za krajową gospodarkę wodną.

(PAP)

Zdjęcie ze strony PGW Wody Polskie

do góry