logo UE
Strona główna/Aktualności/Awarie i wyłączenia/Wielkiej dziury już nie ma

Wielkiej dziury już nie ma

3 Lipca 2020

Kończą się roboty ziemne związane z usuwaniem awarii przy ul. Bursztynowej - studnia kanalizacyjna została odbudowana, wielki wykop zasypany, a teren jest porządkowany.

Przypomnijmy, fala nawalnych deszczy sprzed dwóch tygodni doprowadziła do dużej awarii głównego kolektora kanalizacji sanitarnej odprowadzającego ścieki z osiedla Wieczorka i Józefki. Ponieważ w miejscu awarii kolektor przebiega na głębokości 6 m, prace zlecone zostały gliwickiej firmie Sanit, która dysponuje specjalistycznym sprzętem i  fachowcami od prac w głębokich wykopach. Niestabilna pogoda, kolejne ulewy i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, opóźniały zakończenie robót.

Etap prac ziemnych został już jednak zakończony, a wykonawca, od przyszłego tygodnia, prowadzić będzie bezwykopową renowację uszkodzonego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej.

Zakończenie robót ziemnych po awarii przy ul. BursztynowejZakończenie robót ziemnych po awarii przy ul. Bursztynowej

Wielka awaria kolektora ściekowego przy ul. Bursztynowej

26.06 Ulewne deszcze były przyczyną zapadnięcia się jednej ze studni kanalizacyjnych na głównym kolektorze kanalizacji sanitarnej biegnącym na głębokości 6 metrów pod ziemią w okolicach ul. Bursztynowej w Piekarach Śl. Prace zlecone zostały gliwickiej firmie Sanit. 3.07 Kończą się roboty ziemne związane z usuwaniem awarii - studnia kanalizacyjna została odbudowana, wielki wykop zasypany, a teren jest porządkowany. Od przyszłego tygodnia wykonawca, prowadzić będzie bezwykopową renowację uszkodzonego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej.

do góry
Awaria na ul. Powstańców Warszawskich została już usunięta. Z powodu awarii wodociągowej na ul. Powstańców Warszawskich 7 wystąpi brak wody w dniu 31.07.2021r. od godziny 8:00 do godziny 14:00 obejmując następujące numery: ul. Powstańców Warszawskich 2, 2a, 3, 5, 7 i ul. Wyszyńskiego 26 a. Za utrudnienia przepraszamy. Uruchomiliśmy ponownie punkt kasowy w siedzibie Spółki • Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 • Biuro Obsługi Klienta pozostaje niedostępne dla interesantów • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 są do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).