logo UE
Strona główna/Aktualności/Awarie i wyłączenia/Największa awaria ostatnich lat

Największa awaria ostatnich lat

26 Czerwca 2020

Ulewne deszcze były przyczyną zapadnięcia się jednej ze studni kanalizacyjnych na głównym kolektorze kanalizacji sanitarnej biegnącym na głębokości 6 metrów pod ziemią w okolicach ul. Bursztynowej w Piekarach Śl. pod terenem należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej „Leśna”. Duży napływ wody deszczowej doprowadził do wypłukania ziemi i uszkodzenia 30-letnich kanałów.

Z rozpoczęciem usuwania awarii musieliśmy czekać aż opadnie poziom wód deszczowych. Obecnie ścieki odprowadzamy tymczasowym obejściem. Nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie ekologiczne, w tym przede wszystkim dla przepływającej w pobliżu Brynicy. Ponieważ kolektor w miejscu awarii przebiega na znacznej głębokości, prace zlecone zostały gliwickiej firmie Sanit, która dysponuje specjalistycznym sprzętem fachowcami od prac w głębokich wykopach. Pod warunkiem panowania korzystnych warunków atmosferycznych, pracepowinny zakończyć się do końca przyszłego tygodnia.

Pracownicy w głębokim wykopie usuwają awarię kolektora sanitarnego przy ul. Bursztynowej

do góry
Awaria na ul. Powstańców Warszawskich została już usunięta. Z powodu awarii wodociągowej na ul. Powstańców Warszawskich 7 wystąpi brak wody w dniu 31.07.2021r. od godziny 8:00 do godziny 14:00 obejmując następujące numery: ul. Powstańców Warszawskich 2, 2a, 3, 5, 7 i ul. Wyszyńskiego 26 a. Za utrudnienia przepraszamy. Uruchomiliśmy ponownie punkt kasowy w siedzibie Spółki • Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 • Biuro Obsługi Klienta pozostaje niedostępne dla interesantów • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 są do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).