logo UE
Strona główna/Aktualności/Pogotowie protestacyjne, dyrekcja oflagowana

Pogotowie protestacyjne, dyrekcja oflagowana

1 Października 2022

8 września 2022 roku Prezydium Rady OPZZ Województwa Śląskiego ogłosiło rozpoczęcie stanu pogotowia protestacyjnego w strukturach związkowych. W związku z brakiem stanowczych działań rządu w celu zahamowania radykalnych wzrostów cen energii, generujących podwyżkę cen towarów i usług oraz brakiem działań w celu podniesienia wysokości płac pracowników w gospodarce narodowej ze szczególnym uwzględnieniem sfery budżetowej wystosowano pismo do premiera Mateusza Morawieckiego.

Prezydium Rady OPZZ Województwa Śląskiego poinformowało, że brak reakcji rządu zmusza do czynnych akcji protestacyjnych i oczekuje dialogu w tej sprawie. Jednocześnie wyraziło także poparcie dla wniosku OPZZ o pilne zwołanie Zespołu ds. Gospodarki Rynku Pracy w sprawie przemysłu energochłonnego.

Teraz do protestu dołączają przedsiębiorstwa branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Związkowcy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich, na znak protestu oflagowali siedzibę dyrekcji Spółki. Ewentualne dalsze formy protestu zależą od przebiegu rozmów jakie związkowcy prowadzić będą w Warszawie z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2022-10-01 Uchwała OPZZ.pdf
ilość pobrań: 170
Uchwała OPZZ.pdf 289.21KB zobacz
pdf 2022-10-01 Pismo OPZZ do premiera 08.09.2022.pdf.pdf
ilość pobrań: 148
Pismo OPZZ do premiera 08.09.2022.pdf.pdf 102.42KB zobacz

do góry