logo UE
Strona główna/Aktualności/Mirosław Kurz nowym dyrektorem RZGW w Gliwicach

Mirosław Kurz nowym dyrektorem RZGW w Gliwicach

7 Maja 2020

Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Przemysław Daca mianował Mirosława Kurza dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

M. KurzMirosław Kurz jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie w 2009 r. na Wydziale Mechanicznym Technologicznym uzyskał tytuł doktora inżyniera. Jest również absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, na którym ukończył studia podyplomowe z Prawa Gospodarczego i Handlowego. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami.

Ostatnio nowy dyrektor RZGW w Gliwicach pełnił funkcję kierownika Biura Wdrażania Projektu budowy Zbiornika Racibórz Dolny – największej inwestycji hydrotechnicznej o funkcji przeciwpowodziowej w kraju. Wcześniej, przez ponad dwadzieścia lat, był zawodowo związany z przedsiębiorstwami takimi jak „FAMED” S.A. w Żywcu, Instytut Techniki i Aparatury Medycznej „ITAM Zabrze”, Elwo S.A., „RAFAKO S.A.”

do góry
Awaria na ul. Powstańców Warszawskich została już usunięta. Z powodu awarii wodociągowej na ul. Powstańców Warszawskich 7 wystąpi brak wody w dniu 31.07.2021r. od godziny 8:00 do godziny 14:00 obejmując następujące numery: ul. Powstańców Warszawskich 2, 2a, 3, 5, 7 i ul. Wyszyńskiego 26 a. Za utrudnienia przepraszamy. Uruchomiliśmy ponownie punkt kasowy w siedzibie Spółki • Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 • Biuro Obsługi Klienta pozostaje niedostępne dla interesantów • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 są do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).