logo UE
Strona główna/Aktualności/Mętna woda w mieście

Mętna woda w mieście

23 Września 2022
W wyniku prac na sieci magistralnej prowadzonych przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach wystąpiło chwilowe zmętnienie wody, które dotąd objęło Kozłową Górę, os. Wieczorka i centrum miasta. Spodziewamy się rozszerzenia problemów na inne dzielnice miasta.
MPWiK przygotowuje się do przeprowadzenia płukania sieci, gdy tylko sytuacja się unormuje. Obecnie pracownicy piekarskich wodociągów dostarczają wodę pitną do szkół i przedszkoli, a mieszkańców w wodę pitną zaopatrywać będą beczkowozy MPWiK w Piekarach Śląskich, GPW S.A. w Katowicach i wypożyczone z sąsiednich miast.
Informację będziemy aktualizować na bieżąco. Nasi pracownicy pozostają w stałym kontakcie z GPW S.A.
 
AKTUALIZACJA: Wyniki kontroli stanu studni zakupowych wskazują, że GPW S.A. przesyła już do miasta czystą wodę. Trwa płukanie sieci, stan wody u odbiorców zaczął się normalizować.
AKTUALIZACJA GODZ. 20.10: Woda w piekarskich kranach ponownie jest klarowna. Do godz. 22.00 w okolicy dworca autobusowego i na Placu Maryjnym pod Bazyliką będą jeszcze dostępne beczkowozy z wodą pitną. Także do 22.00 w pogotowiu pozostaje kolejny beczkowóz, który w uzasadnionych przypadkach podjedzie pod wskazany adres.

W sprawach związanych ze zmętnieniem wody należy dzwonić wyłącznie na numery naszego Pogotowia Wodociągowo-Kanalizacyjnego
tel.: +48 32 287 13 08 i tel. kom.: +48 601 503 475. Od sobotniego poranka nasi pracownicy będą płukać sieć we wskazanych miejscach.

 

do góry