logo UE
Strona główna/Aktualności/Budowy i remonty/Powstanie nowy wodociąg na ul. bp. Nankera

Powstanie nowy wodociąg na ul. bp. Nankera

2 Listopada 2020

Na dniach rozpocznie się budowa nowej sieci wodociągowej w ciągu ul. bp. Nankera, w piekarskiej dzielnicy Kamień. Prace będą się wiązały z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Dzisiaj, 2 listopada, plac budowy został przekazany gliwickiej firmie PRUiM, która w ciągu najbliższych dni przystąpi do pracy. W pierwszym etapie, przewidzianym do końca tego roku, będzie układany wodociąg na odcinku ul. bp. Nankera, od skrzyżowania z ul. Partyzantów do wysokości budynku nr 135. W ramach inwestycji firma PRUiM przeprowadzi roboty ziemne i montażowe, a następnie odtworzy nawierzchnię ulicy.

Inwestycja na ul. bp. Nankera była oczekiwana przez mieszkańców, gdyż stan wodociągu w tej ulicy był zły, co skutkowało częstymi awariami. Dla klientów oznaczało to niedogodności, a dla MPWiK w Piekarach Śląskich straty wody. Układanie dalszej części wodociągu zaplanowane jest na przyszły rok.

do góry
Od 4 maja przywróciliśmy wykonywanie wszelkich prac u Klientów, w tym montaż wodomierzy ogrodowych. • Do odwołania nieczynne pozostają kasa w siedzibie Spółki oraz Biuro Obsługi Klienta • Pracownicy Spółki od poniedziałku do piątku, w godz. 7-15 pozostają do dyspozycji Klientów • Sprawy załatwiać można telefonicznie (32 287 98 02 wew. 350, 351), mailowo (mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl) lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (https://ebok.mpwik-piekary.pl).