logo UE
Strona główna/Aktualności/Budowy i remonty/Powstanie nowy wodociąg na ul. bp. Nankera

Powstanie nowy wodociąg na ul. bp. Nankera

2 Listopada 2020

Na dniach rozpocznie się budowa nowej sieci wodociągowej w ciągu ul. bp. Nankera, w piekarskiej dzielnicy Kamień. Prace będą się wiązały z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Dzisiaj, 2 listopada, plac budowy został przekazany gliwickiej firmie PRUiM, która w ciągu najbliższych dni przystąpi do pracy. W pierwszym etapie, przewidzianym do końca tego roku, będzie układany wodociąg na odcinku ul. bp. Nankera, od skrzyżowania z ul. Partyzantów do wysokości budynku nr 135. W ramach inwestycji firma PRUiM przeprowadzi roboty ziemne i montażowe, a następnie odtworzy nawierzchnię ulicy.

Inwestycja na ul. bp. Nankera była oczekiwana przez mieszkańców, gdyż stan wodociągu w tej ulicy był zły, co skutkowało częstymi awariami. Dla klientów oznaczało to niedogodności, a dla MPWiK w Piekarach Śląskich straty wody. Układanie dalszej części wodociągu zaplanowane jest na przyszły rok.

do góry
30 listopada oraz 1 i 2 grudnia w godzinach od 7.00 do 9.30 nastąpią przerwy w dostawach wody do budynków przy ulicach Słowików 1, 3, 5, 7, 9, Szpaków, Sikorek, Skowronków, Bytomskiej 330 a i b.