logo UE

Powtórka z piątku

27 Września 2022
Niestety, powtarza się sytuacja z minionego piątku. W kranach odbiorców od Kozłowej Góry przez osiedla Wieczorka i Na Lipce, Centrum, aż po Szarlej pojawiła się mętna woda.
Powodem jest kolejna zmiana ciśnienia na Stacji Uzdatniania Wody "Bibiela" przez dostawcę wody do Piekar Śląskich Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach. Regulowanie ciśnienia ppowoduje zrywanie się osadów zalegających w rurach. Skutkem jest zmącona woda o zmienionej barwie. Na szczęście badania nie wykazują zmian parametrów bakteriologicznych.
Do szkół i przedszkoli w wymienionych dzielnicach dostarczymy wodę pitną w 5 litrowych butlach. Około południa beczkowozy z wodą pitną staną w okolicy skrzyżowania ul Bytomskiej z ul. ks. Jerzego Popiełuszki oraz w okolicy dworca autobusowego. Trzeci beczkowóz jest mobilny i kierujemy go w miejsca zgłaszane przez mieszkańców.
 
AKTUALIZACJA GODZ. 17.00: ponieważ najwięcej zgłoszeń otrzymujemy od mieszkańców osiedla Wieczorka beczkowozy stoją obecnie na wysokości dworca autobusowego oraz przy MOSiR-ze. Będą tam do godz. 22.00. Trzeci beczkowóz dyspozytor kieruje w miejsca zgłaszane przez mieszkańców.
 
AKTUALIZACJA GODZ. 17.30: woda we wszystkich studniach zakupowych jest już czysta. Sytuacja zdaje się normalizować.

Masz mętną wodę w kranie? Potrzebujesz wody pitnej?
Zadzwoń do naszego Pogotowia Wodociągowo-Kanalizacyjnego
tel. 32 287 13 08 i tel. kom. 601 503 475

do góry