logo UE
Strona główna/Aktualności/Nowe WUKO w przyszłym roku!

Nowe WUKO w przyszłym roku!

28 Maja 2024

W wtorek podpisaliśmy umowę na dostawę nowoczesnego pojazdu komunalnego WUKO. Dostawa ma nastąpić w pierwszym kwartale 2025 roku.

Dzisiejsze oficjalne podpisanie umowy, które nastąpiło w Bydgoszczy podczas 30. Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD - KAN, jest konsekwencją rozstrzygnięcia przetargu publicznego, który wygrała uznana w kraju firma KanRo LTD sp. z o.o., od ponad 30 lat zajmująca się sprzedażą i serwisem maszyn oraz urządzeń do czyszczenia i monitoringu sieci wodno-kanalizacyjnych.

Nowoczesny pojazd WUKO poprawi jakość usług świadczonych na rzecz mieszkańców Piekar Śląskich i pozwoli na wyeliminowanie kosztów korzystania z usług firm zewnętrznych w sytuacjach awaryjnych.

Aparatura nowego pojazdu ssąco-płuczącego do czyszczenia kanalizacji bez odzysku wody będzie konstrukcją włoskiej firmy Kaiser Moro w wersji Elegance 2.0 zainstalowaną na 3-osiowym podwoziu firmy Skania.

Wartość podpisanej umowy wynosi ok. 2,5 mln zł . Zakup sfinansowany będzie z kredytu inwestycyjnego. Dostawa ma nastąpić w I kwartale 2025 roku.

Ze strony MPWiK w Piekarach Śląskich umowę podpisali Marek Tokarz, Prezes Zarządu i dyrektorka ds. technicznych Izabela Małota, a ze strony dostawcy Karolina Rabiczko, Prezes Zarządu KanRo LTD sp. z o.o. 

Zdjęcie pojazdu WUKO jest zdjęciem poglądowym ze strony firmy KanRo.

Podpisanie umowy na dostawę pojazdu WUKO

do góry