logo UE

Duża awaria kanalizacji

11 Czerwca 2024

Trwa usuwanie awarii kanalizacji sanitarnej w sąsiedztwie budynków Osiedla Andaluzja nr 9, 13 i 21, od strony wejść do klatek schodowych. Utrudnienia dla mieszkańców i osiedlowego ruchu pojazdów mogą potrwać do 23 czerwca.

Zapadlisko pojawiło się w ubiegłym tygodniu i zaczęło się powiększać. Wstępne prace ujawniły zapadnięcie się studni i spowodowaną tym nieszczelność kanału kanalizacji i bardzo duże ubytki ziemi wynikające z jej wypłukania. Ponieważ kanalizacja sanitarna jest w tym miejscu położona na 3,5 m, czyli bardzo głęboko, konieczne jest wykonanie jeszcze głębszego, sięgającego 5 m i długiego na 21 m wykopu. Utrudnieniem jest osypująca się do wykopu ziemia i gęste uzbrojenie terenu. Wymaga to starannego zabezpieczenia wykopu i pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. Wykonanie prac awaryjnych zlecono Przedsiębiorstwu Budowlanemu LEMTER z Bytomia.

Okolicznych mieszkańców prosimy o nieparkowanie samochodów w pobliżu prowadzonych robót i ułatwienie poruszania się ciężkiego sprzętu.

Za utrudnienia przepraszamy.

do góry